Top Rated News
17 gushtin e vitit 2016 ndodhi ngjarja e rëndë, kur një 12-vjeçar që po pushonte te gjyshërit e tij në Palasë, u vra dhe iu pre koka barbarisht nga një i sëmurë mendor. Autori ishte Jorgo Zani, i cili mëngjesin e kësaj të mërkure i dha fund jetës me vetëvrasje.
27.09.2017
 
Kryeministri Edi Rama, në një konferencë të përbashkët me homologun Ramush Haradinaj, deklaroi se është “shpresëplotë për një përshpejtim të axhendës së përbashkët” të qeverisë së Shqipërisë dhe asaj të Kosovës.
27.09.2017
 
Meta e uroi Haradinajn për krijimin e qeverisë së re të Kosovës si dhe për detyrën të rëndësishme si kryeministër. Meta shprehu angazhimin e tij për bashkëpunimin e ngushtë me institucionet e Kosovës, në interes të rritjes së mëtejshme të njohjeve ndërkombëtare si edhe forcimit të perspektivës evropiane.
27.09.2017
 
Luhen sot ndeshjet e kthimit të 1/16 të finaleve të Kupës së Shqipërisë. Skuadra e parë që zbret në fushën e lojës do të jetë Partizani për ndeshjen me Naftëtarin që do të luhet në 13:00.
27.09.2017
 
Udhëheqësi i kurdëve të Irakut shpalli fitoren e votës “po” në referendumin e pavarësisë të mbajtur me gjithë kundërshtimin e qeverisë qendrore në Bagdad, vendeve fqinje dhe Shteteve të Bashkuara.
27.09.2017
 
Ndërsa është duke u përpjekur të pranojë shtatzëninë e motrës së saj të vogël, Kylie Jenner, Kim Kardashian është fotografuar aspak në formë mbrëmjen e së hënës.
27.09.2017
 
Serbia nuk vonoi të hiqte paralele mes situatës së Katalunjës dhe Kosovës, shkëputjen e së cilës, sipas Ivica Daçiç, fuqitë botërore e mirëpritën, ndërsa referendumin katalanas e dënojnë me forcë.
06.10.2017